• Jedáleň

• Pri výrobe jedál v zariadeniach školského stravovania sa používajú:

•  Materiálno-spotrebné normy a receptúry pre školské stravovanie, vydané MŠ SR v roku 2010
        •  Materiálno-spotrebné normy pre diétny stravovací systém, vydané MŠ SR 2009

Materská škola/školská jedáleň využíva celospoločenské programy na podporu zdravia:

•  Mliečny program
        •  Ovocie a zelenina

Školská  jedáleň  v  spolupráci  s  materskou  školou  zabezpečuje  propagáciu  zdravej výživy deťom a ich rodičom formou poskytovania informácií o školskom stravovaní, organizuje ochutnávky (nátierok, mliečnych nápojov a mliečnych výrobkov, zeleninových šalátov a podobne) v spolupráci s dodávateľmi tovarov počas konania rodičovských združení, spolupracuje s materskou školou pri zabezpečení kultúrnych a spoločenských akcií pre deti v materskej škole.

Jedlo sa podáva v primeranej emocionálnej atmosfére, podporujúcej utváranie pozitívneho vzťahu dieťaťa k jedeniu. Učiteľky vedú deti k osvojeniu si základných návykov kultúrneho stolovania, v maximálnej miere pritom uplatňujú individuálny prístup k deťom.

Poplatok/stravná jednotka pre dieťa/deň je stanovený na základe VNZ mestskej časti Bratislava-Petržalka:

2,50 € / deň

- desiata 0,60 €

- obed 1,40 €

- olovrant 0,50 €

réžijný poplatok - 12,- € - uhrádza rodič za dieťa už pri odobratí jedného stravného dňa v mesiaci!

Pri donáške stravy do MŠ je výška príspevku na čiastočnú úhradu režijných nákladov na
        uskladnenie a servírovanie stravy 6,- €.
        Úhrada režijných nákladov sa realizuje vopred, najneskôr do 25. dňa v mesiaci, ktorý
        predchádza mesiacu na ktorý sa poplatok vzťahuje na účet školskej jedálne:

Číslo účtu: SK 16 0900 0000 0051 1892 9790

Dotácia na stravu:

podmienky upravujúce možnosť požiadania o dotáciu na stravu pre deti s povinným predprimárnym vzdelávaním (predškolákov) od 1.mája 2023:

dotacia_na_stravu.docx

Vyplnené žiadosti zákonnými zástupcami detí treba odovzdať v MŠ najneskôr do 14.4.2023, aby ich vedenie MŠ mohlo včas doručiť odboru školstva MÚ Petržalka.

Ak zákonný zástupca žiadosť o dotáciu nevyplní a neodovzdá nárok na túto dotáciu stráca!

Nárok na dotáciu majú aj deti s diétnym stravovaním (nosenie stravy do ŠJ alebo príprava stravy a stravovanie doma) toto platí  pre MŠ aj ZŠ – ak rodič disponuje už s potvrdením od odborného / špeciálneho lekára môže hneď k žiadosti priložiť.

Vedúca školskej jedálne: Brozmanová V.    tel. č.: 0914 108 384 mail: brozmanova.veronika@gmail.com

Kuchárky:  Janečková K., Repková Z., Síkorová D.