• Prevádzka v čase školských prázdnin - dodatok k Školskému poriadku

• Dodatok č. 1 k Školskému poriadku školy

Materské školy v čase trvania školských prázdnin postupujú v súlade s právnymi predpismi, upravujúcimi prevádzku MŠ v špecifickom období. V spolupráci so zriaďovateľom a na základe prieskumu riaditeľ rozhodne o prevádzke MŠ.

Ak má zriaďovateľ vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti viac materských škôl a záujem o prevádzku v jednotlivých materských školách nie je dostatočný, postupuje tak, že preruší prevádzku materských škôl a deti sústreďuje do niektorej zo škôl, kde prevádzka nie je prerušená (náhradná MŠ v čase zimných a letných prázdnin).

Z tohto dôvodu v aktuálnom čase zisťujeme záujem zákonných zástupcov o umiestnenie dieťaťa v materskej škole. V prípade, že počet nahlásených detí klesne pod hranicu desať detí, riaditeľ materskej školy požiada zriaďovateľa o prerušenie prevádzky, nakoľko v týchto prípadoch školská jedáleň nezabezpečuje celodennú stravu.

Zamestnanci školy v tomto čase majú priestor na čerpanie dovoleniek a náhradného voľna, čo nie je možné v bežnej prevádzke.

Aby sme sa vyhli zmenám medzi nahláseným a faktickým počtom detí v príslušný deň, čo spôsobuje vážne problémy v organizácii prevádzky, riaditeľ  materskej školy dopĺňa Školský poriadok Dodatkom č.1, podľa ktorého nahlásenie dieťaťa považujeme za záväzné a bude považované v daný deň za prítomné aj v prípade, ak materskú školu nenavštívi. S ohľadom na predchádzajúce zmeny v zabezpečení prevádzky odhlásenie dieťaťa v daný deň ráno už nebude možné a dieťa bude považované za prítomné.

v Bratislave dňa 14.11.2022